slider
تفاوت ما با بقیه سرمایه گذاران


ما معتقدیم بنیانگذاران وقتی بهترین عملکرد خود را دارند که بتوانند بیشتر وقتشان را صرف ساختن کنند. و هدف ما ایجاد فضایی است که بتوانید منحصراً روی ساخت محصول و صحبت با کاربرانتان تمرکز کنید.

 

ما سعی می کنیم در استارت آپ هایی که سرمایه گذاری میکنیم کمترین میزان ممکن مداخله کنیم. البته توصیه های زیادی ارائه می دهیم، اما نمی توانیم کسی را مجبور به استفاده از آن کنیم. معتقدیم که استقلال یکی از دلایلی است که مردم می خواهند در وهله اول استارتاپ راه اندازی کنند. و صادقانه بگویم، یکی از دلایل موفقیت استارتاپ ها نیز همین استقلال بنیانگذاران است. سرمایه گذارانی که سعی در کنترل استارت آپ ها دارند ، غالباً منجر به تخریب آنها می شوند.

 

چرا تا این حد انعطاف پذیر هستیم؟ هدف ما این است که سرمایه گذاری باشیم که همه شرکتهای نوپا ترجیح بدهند جذب سرمایه بذری خود را از طریق ما انجام دهند! برای رسیدن به این هدف باید با همه معامله ای خوب و صادقانه انجام دهیم. بنیانگذاران خوب همه یکدیگر را می شناسند، بنابراین اگر گروه هایی که ما روی آنها سرمایه گذاری می کنیم احساس کنند معامله بدی با ما داشته اند، هیچ کس در آینده از ما سرمایه نمی خواهد. و سرمایه گذاران مراحل بعد (به ویژه VC ها) نیز یکدیگر را میشناسند، بنابراین اگر شرکتهایی که ما به آنها معرفی می کنیم شرکت های ضعیفی باشند، هیچ کس نمی خواهد در آینده با ما معامله کند. 

 

از آنجا که نگاه مان بلند مدت است و اعتقاد داریم بنیانگذاران خوب امروز، رهبران اقتصاد و تکنولوژی در آینده هستند، هدف اصلی خود را معامله خوب با استارت آپ ها قرارداده ایم طوری که رهبران آینده از ما به خوبی یاد کنند. برای همین است که ما به واقع روی افراد سرمایه گذاری میکنیم، نه روی محصول و بوم کسب و کار شما. 
 

 

slider
© تمامی حقوق برای ایران تک لب محفوظ است . 1402